MKM2D031001H00KSSD
Part Number:
MKM2D031001H00KSSD
Description:
MKM2 0.1 UF 100 VDC 10% STANDAR
In Stock:
305
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V