MKP1839111635R
Part Number:
MKP1839111635R
Description:
CAP FILM 110PF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
110 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.433" L (6.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V