MKP1839410631R
Part Number:
MKP1839410631R
Description:
CAP FILM 0.1UF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.043" L (8.50mm x 26.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V