MKP1841277206
Part Number:
MKP1841277206
Description:
CAP FILM 7700PF 20% 2KVDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
7700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)