MKP1845433405
Part Number:
MKP1845433405
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.531" Dia x 1.142" L (13.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V