MKP1845347135
Part Number:
MKP1845347135
Description:
CAP FILM 0.047UF 1.6KVDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.531" Dia x 1.339" L (13.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)