MKP1839433124HQR
Part Number:
MKP1839433124HQR
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 1.25KVDC AXL
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.551" Dia x 1.240" L (14.00mm x 31.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
425V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)