MKP1845315634R
Part Number:
MKP1845315634R
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V