MKP1845233204
Part Number:
MKP1845233204
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
3300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)