MKP1839415161
Part Number:
MKP1839415161
Description:
CAP FILM 0.15UF 1% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.295" Dia x 0.551" L (7.50mm x 14.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
100V
Voltage Rating - DC :
160V