MKP1839333403
Part Number:
MKP1839333403
Description:
CAP FILM 0.033UF 400VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.551" L (7.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±2.5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V