MKP1845522255
Part Number:
MKP1845522255
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.728" Dia x 1.732" L (18.50mm x 44.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V