MKP1845410165
Part Number:
MKP1845410165
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.866" L (7.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
100V
Voltage Rating - DC :
160V