MKP1845315104
Part Number:
MKP1845315104
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 1.142" L (8.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)