MKP1839143631G
Part Number:
MKP1839143631G
Description:
CAP FILM 430PF 1% 630VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
430 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V