MKP1845447404
Part Number:
MKP1845447404
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.591" Dia x 1.339" L (15.00mm x 34.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V