44PXGR5200RCSK
Part Number:
44PXGR5200RCSK
Description:
52.0PF 2400V
Capacitance :
20 µF
Height - Seated (Max) :
5.591" (142.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Voltage Rating - DC :
2300V (2.3kV)