MKP1845333105
Part Number:
MKP1845333105
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.433" Dia x 1.142" L (11.00mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)