MKP1845333405
Part Number:
MKP1845333405
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC AXL
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.866" L (7.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V