SMR27.5226K50F13L4TRAY
Part Number:
SMR27.5226K50F13L4TRAY
Description:
CAP FILM 22UF 10% 50VDC RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.240" L x 0.571" W (31.50mm x 14.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
30V
Voltage Rating - DC :
50V