MKP1845410104
Part Number:
MKP1845410104
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.610" Dia x 1.339" L (15.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)