MKP1847C570275K2
Part Number:
MKP1847C570275K2
Description:
MKP 7F 10% 275VAC PITCH 27,5
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
7 µF
Height - Seated (Max) :
1.398" (35.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.260" L x 0.787" W (32.00mm x 20.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V
Voltage Rating - DC :
600V