MKP1845522256
Part Number:
MKP1845522256
Description:
CAP FILM 2.2UF 20% 250VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.728" Dia x 1.732" L (18.50mm x 44.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V