MKS4C054707E00MSSD
Part Number:
MKS4C054707E00MSSD
Description:
MKS 4 47.0 UF 63 VDC 17X29X41.5
In Stock:
208
Capacitance :
47 µF
Height - Seated (Max) :
1.142" (29.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V