ECQ-B1333JF
Part Number:
ECQ-B1333JF
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V