ECQ-B1394JF
Part Number:
ECQ-B1394JF
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.413" W (13.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V