ECQ-V1H394JL
Part Number:
ECQ-V1H394JL
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.327" (8.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.224" W (7.30mm x 5.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V