JS231156-AA
Part Number:
JS231156-AA
Description:
CAP FILM 15UF 10% 230VAC CHAS MT
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
1.437" (36.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.976" L x 1.051" W (50.20mm x 26.70mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V