ECQ-B2822JF
Part Number:
ECQ-B2822JF
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 200VDC RADIAL
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.433" L x 0.177" W (11.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V