ECQ-B2333JF
Part Number:
ECQ-B2333JF
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 200VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V