ECQ-B2563JF
Part Number:
ECQ-B2563JF
Description:
CAP FILM 0.056UF 5% 200VDC RAD
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.531" L x 0.236" W (13.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V