ECQ-B2683JF
Part Number:
ECQ-B2683JF
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 200VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.630" L x 0.217" W (16.00mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V