ECQ-B2124JF
Part Number:
ECQ-B2124JF
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 200VDC RADIAL
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.748" L x 0.256" W (19.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V