ECQ-B2394JF
Part Number:
ECQ-B2394JF
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 200VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.394" W (24.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V