ECQ-B2474JF
Part Number:
ECQ-B2474JF
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 200VDC RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.453" W (24.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
200V