ECQ-P4223JU
Part Number:
ECQ-P4223JU
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.768" L x 0.236" W (19.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V