ECQ-E6473KZ
Part Number:
ECQ-E6473KZ
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.531" (13.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.650" L x 0.256" W (16.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V