ECQ-E6474KZ
Part Number:
ECQ-E6474KZ
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.004" (25.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.142" L x 0.492" W (29.00mm x 12.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V