ECQ-E6394KZ
Part Number:
ECQ-E6394KZ
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
1.004" (25.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.142" L x 0.453" W (29.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V