ECQ-E2684KS
Part Number:
ECQ-E2684KS
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.906" L x 0.295" W (23.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V