ECQ-E2824KS
Part Number:
ECQ-E2824KS
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.276" W (31.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V