ECQ-P1H274GZ
Part Number:
ECQ-P1H274GZ
Description:
CAP FILM 0.27UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.906" (23.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.413" W (20.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V