ECQ-P1H334GZ
Part Number:
ECQ-P1H334GZ
Description:
CAP FILM 0.33UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.886" L x 0.394" W (22.50mm x 10.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V