DPFF12S18J-F
Part Number:
DPFF12S18J-F
Description:
CAP FILM 0.018UF 5% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
0.018 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.299" L x 0.650" W (33.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
475V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)