ECQ-V1274JM
Part Number:
ECQ-V1274JM
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.402" L x 0.165" W (10.20mm x 4.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V