ECQ-U3A474MG
Part Number:
ECQ-U3A474MG
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 300VAC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.413" W (26.00mm x 10.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V