150104K1000NE
Part Number:
150104K1000NE
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.102" L (13.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)