DS431205QA-3
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
DS431205QA-3
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 2UF 430VAC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
Motor Start
Capacitance :
2 µF
Dielectric Material :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
Voltage Rating - AC :
430V