150334K1000YF
Part Number:
150334K1000YF
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.807" Dia x 1.299" L (20.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)