ECQ-U2A334MV
Part Number:
ECQ-U2A334MV
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.394" W (30.50mm x 10.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V